شرایط و روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت

مهمترین و بهترین روش مهاجرت به استرالیا همچنان از طریق مهارت و تخصص است.

شرایط کلی امسال نیز برای مهاجرت از این روش به شرح زیر است:

۱٫     نباید سن شما بیشتر از ۴۹ سال باشد.

۲٫     باید دارای مدرک تحصیلی باشید.از جمله: مدارک کامپیوتر که مربوط به مایکروسافت و غیره باشد، مدارک دانشگاهی که دانشگاه و معدل آن مورد تایید مراکز علمی استرالیا باشد، دبپلم فنی حرفه ای هنرستان، دیپلم فنی حرفه ای از موسسات و سازمانهای معتبر دیگر که طول دوره گذرانده شده در آنها حداقل۹۰۰ ساعت باشد. که نشان دهد شما در رابطه با یک حرفه خاص دوره تئوری گذرانده اید. و در آن زمینه مدرک معتبر دریافت نموده اید.

۳٫     سابقه کاری : باید در زمینه یک حرفه حداقل یک الی هشت سال سابقه کار داشته باشید. گواهی سابقه کار شما حتما باید از یک محل کار معتبر بوده و جزئیاتی از قبیل طول مدت استخدام، میزان حقوق و شرح وظایف کارمند حتما باید در گواهی سابقه کار ذکر شده باشند. طول دوره سابقه کار که باید ارائه گردد بسته به رشته تحصیلی شما میتواند متفاوت باشد. برای بعضی از رشته های تحصیلی مثل مدارک فنی حرفه ای حداقل باید ۵ سال سابقه کاری داشته باشید. برای بعضی از رشته های دانشگاهی ۳ سال و حتی گاها ۱ سال سابقه کار کافی می باشد

۴٫     جهت کشور استرالیا علاقه دارد شما قبل از ورود تا حد مطلوبی زبان انگلیسی بلد باشید و قبل از اینکه شما مدرک قبول شدن در امتحان زبان انگلیسی آیلتس IELTS را ارائه ندهید، اداره مهاجرت استرالیا به شما اجازه ورود نخواهد داد. به همین در بعضی از رشته ها ی تحصیلی می توانید مدرک آیتلسIELTS را پس از ارزشیابی و معادل سازی مدارکتان در استرالیا ارائه نمایید. اما در بعضی از رشته ها باید از همان اول مدرک آیلتسIELTS خود را همراه با باقی مدارک به سازمانهای ارزشیابی مدارک در استرالیا ارسال نمایید.

۵٫     اینکه قبلا از کشور استرالیا ویزا گرفته باشید چه ویزای تحصیلی، چه ویزای کاری و یا حتی ویزاهای توریستی و همچنین در صورت متاهل بودن نیز سطح تحصیلات همسرتان و معلومات زبان ایشان میتواند در شرایط اخذ اقامت از کشور استرالیا تاثیر گذار باشد.

مهمترین نکاتی‌ که برای مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۱۸ باید در نظر داشت:

·        برای ویزاهای مستقل یا ویزای ۱۸۹ (یعنی‌ کسانی‌ که حمایت ایالتی‌ ندارند) از این به بعد برای هر رشته تعداد مشخصی‌ در سال پذیرفته می شود. مثلا رشته در رشته حسابداری ۵۰۰ نفر. و زمانی که ظرفیت تکمیل شد بقیه افراد آن رشته حتی اگر امتیاز بالائی داشته باشند به سال بعد فرستاده می شوند (تقریبا شبیه سیستم کانادا)

بنابر این برای ویزای ۱۸۹ یا مستقل فرد هر چه امتیاز بیشتری بیاورد شانس انتخاب شدن و زودتر انتخاب شدنش بیشتر هست.

·        تعدادی از کسانی‌ که بالاترین امتیاز را دارند در هر ماه از لیست انتخاب می شوند. البته اگر فردی انتخاب شود ولی‌ ظرفیت رشته تکمیل شده باشد نوبت به فرد دیگری با امتیاز مشابه یا کمتر ولی‌ از رشته دیگر می شود.

·        زمانیکه همه افرادی که امتیاز بالاتر دارند انتخاب شدند و نوبت به افراد با امتیاز پائینتر و مساوی رسید، اولویت با کسانی‌ خواهد بود که زودتر اقدام کردند.

·        یکی از مشکلات این روش این است که نمیتوانیم اطمینان یابیم که فرد انتخاب خواهد شد. ممکن است فردی ۷۰ امتیاز بیاورد ولی‌ از در رشته خاصی‌ باشد که همه متقاضیان دیگر نیز ۷۰ امتیازی یا بیشتر بودند و همه زودتر از ایشان اقدام کردند و انتخاب شدند. بر عکس ممکن است کسی‌ ۶۰ امتیازی باشد و سریع انتخاب شود.

خوشبختانه در مورد کسانی‌ که از یکی‌ از ایالتها اسپانسرشیپ می گیرند وضعیت فرق دارد. در واقع دیگر اینکه چه کسی‌ امتیاز بیشتر دارد ملاک نیست بلکه هر کسی‌ که ۶۰ امتیاز بیاورد. مثل سابق به ترتیب زمان ثبت نام انتخاب خواهد شد.

از ابتدای ژانویه  سال ۲۰۱۷ تغییراتی در برنامه ویزای کار و تعطیلات (Working Holiday Maker program) ایجاد شد.

یکی تغییراتی که از ابتدای سال ۲۰۱۷ اعمال شد، افرایش بازه سنی بود. پیش‌تر برای اقدام این نوع ویزا شرط سنی زیر ۳۱ سال وجود داشت اما در قانون جدید به زیر ۳۵ سال رسیده است.

کسانی که ویزای کار و تعطیلات استرالیا را دارند بیش از ۶ نمیتوانند با یک کارفرما کار کنند. از ابتدای سال ۲۰۱۷ با تغییرات بوجود آمده در برخی از مناطق امکان کار تا ۱۲ ماه نیز وجود دارد.

هزینه مربوط به دریافت ویزای Working Holiday Maker program حدود ۴۴۰ دلار استرالیا است که در قانون جدید به ۳۹۰ دلار استرالیا کاهش یافته است.

تغییر دیگر مربوط به قانون مالیات است. نرخ مالیات برای افرادی که توسط این گروه ویزاها در استرلیا مشغول به کار هستند و در سال درآمدی کمتر از ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا دارند ۳۲٫۵ درصد است که در قانون جدید سال ۲۰۱۷ به ۱۹ درصد کاهش یافته است.

قوانین اخذ شهروندی استرالیا در آستانه سال ۲۰۱۸

اداره مهاجرت استرالیا اعلام کرد قوانین مربوط به اخذ شهروندی استرالیا سخت‌گیرانه‌تر شده و متقاضیان باید به اثبات برسانند کاملاً با قوانین مدنی این کشور، مطابقت دارند.

طبق این تغییرات، تمرکز اصلی آزمون شهروندی استرالیا بر روی اطاعت از قوانین استرالیا مانند آزادگی انتخاب مذهب، برابری حقوق زنان و مردان و غیره است. همچنین کسانی که خود یا خانواده‌شان دارای سوابق کیفری هستند از اخذ شهروندی استرالیا محروم خواهند بود.

متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائمی استرالیا شدند، حال باید پنج سال از اقامت آنها گذشته باشد تا بتوانند شهروندی استرالیا را دریافت نمایند، پیش‌تر این مدت زمان تا حداقل یک سال بود. علاوه بر اینها سطح آزمون انگلیسی برای متقاضیان که شامل سه بخش خواندن، نوشتن و گوش دادن است، بالاتر خواهد بود.

افرادی که سه سال در آزمون شهروندی استرالیا مردود شوند، باید دو سال دیگر منتظر بمانند و سپس دوباره در این آزمون شرکت نمایند.

جدیدترین تغییرات مهاجرت استرالیا ۲۰۱۸:

در قوانین مهاجرت استرالیا برخی تغییرات اساسی در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ و همچنین چهارم ژانویه ۲۰۱۸ اعلام شد که برخی از مهم ترین تغییرات اعلام شده اداره مهاجرت این کشور عبارتند از:

– افزایش میزان هزینه و وجوه درخواستی برای دانشجویان خارجی که قصد دریافت ویزای تحصیلی استرالیا را دارند.

– تغییر نام وزارت مهاجرت و دفاع از مرزهای استرالیا (Department of Immigration and Border Force Protection) به Home Affairs .

تغییر نام این اداره فدرال استرالیا به دلایل مختلفی در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ صورت گرفته است. این وزارتخانه وظیفه کنترل مهاجرت و پناهندگان به استرالیا، امنیت حمل و نقل و ترابری در درون و بیرون از مرزهای این کشور و امور وضعیت های اضطراری این کشور را بر عهده دارد.

این مسئه می تواند در آینده موجب نزدیک تر شدن عملکرد این وزارتخانه با سازمان های امنیتی و اطلاعاتی استرالیا شود. به خصوص با افزایش برخی نگرانی ها از نفوذ گروه های تروریستی در میان مهاجران و پناهندگان خاورمیانه و آفریقا، این مسئله حساسیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

از طرف دیگر برخی از تغییرات اعمال شده در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا حاکی از این است که مبلغی که به عنوان موجودی گردش حساب بانکی تا کنون از دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در استرالیا درخواست می شد، بیشتر شده است.

این گردش مالی بانکی از آنجا توسط اداره مهاجرت استرالیا از متقاضیان تحصیل در این کشور خواسته می شود تا به این وسیله افراد بتوانند ثابت کنند که می توانند در زمان تحصیل در دانشگاه های استرالیا هزینه زندگی خود را پرداخت کنند.

این تغییرات به گونه ای است که از اول فوریه ۲۰۱۸ کسانی که جهت ادامه تحصیل می خواهند ویزای استرالیا را دریافت کنند باید در گردش مالی خود این مبالغ را داشته باشند که گفته می شود افزایش ۲٫۳% نسبت به قبل از این تاریخ دارند:

دانشجویان و یا سرپرست آنها (والدین و یا کسانی که در زمان تحصیل آنها در استرلیا هزینه های زندگی آنها را تقبل خواهند کرد): $۲۰,۲۹۰ 
به ازای داشتن همسر و یا نامزد: $۷,۱۰۰ 
به ازای داشتن هر فرزند: $۳,۰۴۰

درباره استرالیا
استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا به شمار می آید. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافتهاست. پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس آن کشور و نیز خانهٔ فرماندار کل قرار گرفته است . او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را به عهده دارد. در عمل ، نخست وزیر استرالیا، در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست خواهد داشت .

جاذبه های گردشگری
استرالیا یک کشور وسیع است که کمی از ایالات متحده کوچکتر می‌باشد در حالیکه جمعیت آن تنها با ایالت نیویورک برابری می‌کند. پس جای تعجبی نیست که کشوری به این وسعت، میزبان عجیب‌ترین مکان‌ها و مخلوقات دنیا باشد. از بیاد ماندنی‌ترین مکان‌هایی که می‌توانید در استرالیا به آنها سر بزنید، سرزمین Ayers Rock و یا Sydney Opera House را می‌توان نام برد. با اینکه این این مکان‌ها گردشگرهای زیادی را به خود جلب می‌کنند، جاذبه‌های گردشگری زیادی در استرالیا وجود دارند که به این اندازه معروف نیستند، ولی به همان اندازه باشکوه می‌باشند.

ایرانیان استرالیا یا استرالیایی های ایرانی تبار به آن دسته از شهروندان استرالیایی گفته می شود که یا از ایران به آن کشور مهاجرت کرده اند و یا تبعههای نسل اول (فرزندان مهاجران ایرانی) می باشند. ایرانیانی که پیش از انقلاب اسلامی ایران به استرالیا مهاجرت نمودهاند و تابعیت آن کشور را در کنار حفظ تابعیت اصلی خود پذیرفتهاند بالغ بر ۲۸۸ نفر بود. این گروه را اغلب اقلیت های ارمنی، آشوری، و کلیمی تشکیل میدادند.

پس از پیروزی انقلاب، ایرانیان مهاجر بر تعدادشان افزوده شد و متخصصان ایرانی زیادی با توجه به شرایط مناسب فراهم آمده در استرالیا برای مهاجران، به آن کشور مهاجرت کردند. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱، ۴۴٫۹ درصد مهاجران ایرانی ساکن ایالت نیو ساوت ولز، ۲۱٫۶ درصد ساکن ایالت ویکتوریا، ۱۰٫۸ درصد ساکن ایالت استرالیای غربی، ۸٫۲ درصد ساکن ایالت استرالیای جنوبی و ۵٫۴ درصد ساکن ایالت کوئینزلند بودهاند. طبق همین آمار ٫۳۶٫۸ درصد مسلمان، ۱۸٫۲ در صد پیرو آئین بهایی، ۱۸٫۴ درصد بیدین، ۱۷٫۲ تابع ادیان دیگر و ۹٫۴ در صد اظهار ننموده اند.

فال تاروت آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

*