اگر خواب و رویاهای خود را فراموش می کنید، حتما این مطلب را بخوانید!

چگونه خواب و رویاهای خود را از یاد نبرید؟
همانطور که اشاره کردم ،که چرا رویاهایمان را فراموش میکنیم ، به آسانی ، خواندن درباره ی رویاها شاید به کمک کردن برای یادآوری آنها کافی باشد بااین حال، اگر شما تکنیک های خاصی میخواهید ، در این بخش از نمناک چندروش معرفی خواهیم کرد که با دنبال کردن آنها ، شما میتوانید درب مخزن رویاهایتان را باز کنید: خواب و رویا
روش به یاد آوردن رویا و خواب

۱-شروع به رویاپردازی کن:

شماباید بخواهید که به یاد بیاورید اگر به خاطر نیاورید شما میتوانید به آسانی بااظهار داشتن به اینکه میخواهید آن رویا را به یاد آورید شروع کنید.

۲٫رویاها را به زندگی خود دعوت کنید:
از لحاظ تاریخی، فرهنگ ها در سراسر جهان برای رسیدن به رویاهای معنادار آداب و رسوم خاصی دارند(آیین های شایسته ای را به کار گرفته اند). روش دقیق مراسم مهم نیست بااین حال عمل برگزاری یک مراسم و یا تمرکز بر روی روند خواب به بهبود یادآوری رویا کمک میکند.

در اینجا، چند ایده ساده وجود دارد:
تصورکنید،رویاهایتان را باموفقیت به یاد آورده اید.
تصور کنید که صبح است و شما رویای خود را در یک مجله ثبت میکنید.
خودکار و مجله ی خود را کنار تختتان نگه دارید.
قبل از خواب در مجله خود بنویسید”من صبح رویای خود را را به یاد خواهم داشت”
برای به یاد آوردن رویاهایتان یک تصمیم آگاهانه بگیرید.

چگونه خواب خود را به یاد آوریم
۳٫رویاها را جدی بگیرید:

تا زمانی که آن را انجام نداده اید به انجام دادن آن وانمود کنید ؛ اگر شما فکر میکنید که رویاهایتان احمقانه هستند , و یا فکر میکنید که نورون هایی هستند که به صورت تصادفی و شانسی در مغز شما شلیک میشوند، خوب است که به اندازه کافی به خاطر نیاورید. رویاهایتان را برای مدتی کناربگذارید و به آنها فرصت قضاوت بدهید.
همچنین بخوانید : جوانان چینی بی خواب ترین مردم جهان!

۴٫اولین فکر یا احساسات خود را هنگامی که از خواب بیدار میشوید ثبت کنید:
به محض اینکه بیدار شدید هرچیزی که به ذهنتان میاید را بنویسید اگر یک رویا را به یاد داشتید، آن را ثبت کنید برای مثال :من احساس شادی میکنم. اگر احساس مبهمی دارید بنویسید:من احساس مبهمی از چیزی دارم اگر میتوانید شرح دهید.

( رویاهای معنا دار )
۵ . یک تصویر ساده با طرح های چوبی بکشید:
هرروز این کار را انجام دهید تا به یاد داشته باشیدشان . وقتی در شب از دیدن یک رویا بیدار شدید آن را ثبت کنید و یا یک موضوع برایش درست کنید و آن را چندین بار تکرار کنید.

۶٫اگر شما یک رویا داشته اید اما فراموش کرده اید ،به موقعیت اصلی آن رویا بازگردید.
اگر رویاهای خود را بلافاصله پس از بیدار شدن فراموش میکنید، ممکن است به محض اینکه همان شب یا شب بعد به تخت میروید آن را به یاد بیاورید ؛ همچنین بلافاصله پس از بیدار شدن به موقعیتی که در آن خوابیدید بر میگردید این نیز میتواند به بهبود یادآوری رویا کمک کند .بهتر است هنگامی که از خواب بیدار میشوید، حرکت نکنید و متوجه شوید که خوابیدید زیرا با حرکت کردن ممکن است شما همه چیز را فراموش کنید.

۷٫احساس فراموش کردن یک رویا را بخاطر داشته باشید :
جزئیات را به یاد آورید بسیاری از مردم در اواسط شب از خواب بیدار میشوند و رویاهای خود را فقط برای به خواب رفتن به یاد می آورند . بعد از بیدار شدن برای بار دوم شما ممکن است احساس مبهم از یادآوری یک رویا را داشته باشید اگر این اتفاق بیافتد اجازه دهید که جزئیات مورد نیاز را بیاد آورید .احساس آرامش را در بدن خود ایجاد کنید. اجازه دهید که رویاهای مبهم در بدن شما حرکت و جنبش ایجاد کند صرفا بر روی احساس تمرکز کنید نه بر روی تصوراتتان این روند به تصورات و وقایع کمک میکند که به حافظه آگاه و هوشیار بازگردند .

۸-ویتامین B مصرف کنید که ویتامین به یاد آوردن رویاهاست.
ویتامین B6 به ،یادآوری رویاها کمک میکند و به طور بالقوه رویا های آرام را فعال میکند . مطالعه جدیدی از محققان دانشگاه آدلاید نشان می دهد که مصرف مکمل های ویتامین B6 قبل از خواب ممکن است به فرد کمک کند، که در روزهای آینده رویاهایش را بهتر بیاد آورد .امید است که در آینده ویتامین خاصی تولید شود که بتواند به روند رویاهای شفاف کمک کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

*